Věk: 36
bydlišté: Trhové Sviny
zbraň: Tippmann Bravo One
 

Jihočeský paintballový tým

 
 

Novinky

Výroba paintballového granátu

Takže zde najdete můj pokus o výrobu paintballového granátu.
Barva
suroviny: bramborový škrob, kukuřičný škrob, potravinářské barvivo, voda
postup: do hrnce dáme půl litru vody a jednu vrchovatou čajovou lžičku bramborového škrobu, pečlivě rozmícháme (za studena !) a za stálého míchání přivedeme k varu. Pak směs vychladíme ve vodní lázni a přidáme 4 vrchovaté čajové lžičky kukuřičného škrobu a pečlivě rozmícháme. Ze začátku se udělají hrudky, ale chce to trpělivost. Potom rozmícháme asi půl sáčku potravinářského barviva ve dvou lžících vody a vše pěkně smícháme dohromady. A je hotovo !
Dále potřebujeme: trubku o průměru 55 mm (tenhle průměr jsem zvolil proto, aby šel granát dobře držet v ruce a zároveň se do něj vešlo dostatečné množství barvy), slabší karton (nejlépe ten co je z jedné strany hladký a z druhé vlnkatý-perfektně jde obtočit kolem trubky), mega-petardu, 2 mikroten. sáčky, tavnou pistoli, režnou nit.
Z kartonu ustřihneme pruh 8 x 20 cm, obtočíme kolem trubky, zalepíme papírovou páskou. Ze silnějšího kartonu vystřihneme dvě kolečka o průměru kartonové ruličky. Na okraj 1 kolečka naneseme po celém obvodu tavnou pistolí lepidlo a přilepíme na ruličku.
Pak uděláme do přilepeného kolečka otvor, vsuneme megu a zalepíme tavnou pistolí (vznícení prý nehrozí, protože nemá dostatečnou teplotu) V podstatě je to jako, když se dělá hrach. granát, akorát se musí udělat širší rulička (od toaletáku má malý průměr)
Ruličku otočíme a postavíme na dvě laťky (já použil kuchyň. prkýnka) Vložíme do sebe dva nové mikrotenové sáčky a opatrně je nasoukáme dovnitř. Pozor, nepropíchnout ! Sáčky musí být zasunuté až ke dnu tak, aby kopírovali megu i stěny ruličky.
Nalejeme dovnitř barvu a sklepeme, aby se jí vešlo co nejvíc.
Sáčky, zavážeme každý zvlášť, přilepíme druhé kolečko a je hotovo.
Konečný výsledek:
Varování ! Výroba a použití granátu pouze na vlastní nebezpečí !